אבחון לכיתה א’

עלייה לכיתה א’ דורשת בשלות מסוימת אצל הילד. אי אפשר להשוות בין סדר היום בגן הילדים לבין שגרת לימודים בכיתה א’. בכיתה הראשונה של בית הספר נדרש הילד למלא מטלות ולתפקד כמו תלמיד לכל דבר. הוא מתחיל ללמוד ולרכוש יכולות ומיומנויות בסיסיות ונחוצות כמו קריאה, כתיבה, פתרון תרגילים ועוד. 

מעבר לכך אמור התלמיד להצליח להיות בקשב זמן ארוך יותר ולהיות ממושמע לכללים שנהוגים בכיתה. תלמיד יוכל לעמוד בכל הדרישות הללו רק אם הוא מתאים לכיתה א’ ויש לו הבשלות והיכולות לתפקד כראוי.

לבדוק את הבשלות ואת היכולת של התלמיד
כדי להעלות את התלמיד לכיתה א’ ללא חשש, כדי להיות בטוחים שמקומו שם והוא יהיה מסוגל להתמודד עם הציפיות והדרישות הלימודיות חשוב לערוך אבחנה לכיתה א’. האבחנה יכולה להועיל לכל תלמיד לקראת עלייה לכיתה א’, על מנת לבדוק אילו כישורים כדאי לחזק, ואילו יכולות יש להעצים. 

חשיבות מיוחדת קיימת לאבחון עבור תלמידים שכבר בגן הילדים התקשו ברכישת מיומנויות ויכולות. כמו כן תלמידים שמבחינת חודש הולדתם גבוליים ביחס לשנתון אליו הם משתייכים יישלחו במקרים רבים לאבחון לצורך קבלת החלטה.

אילו יכולות נבדקות באבחנה לכיתה א’?
אבחנה לכיתה א’ תבדוק את היכולות הקוגניטיביות של הילד, מעבר לכך בודקים את היכולת השפתית של הילד ואת כישוריו המוטוריים. גם אלו הם חלק מהפרמטרים שחשוב לבדוק אותם לקראת עלייה לכיתה א’. 

האבחנה תסייע בהגדרת הרמה של הילד מכל בחינה על מנת לקבוע איפה הוא ילמד בשנת הלימודים הבאה. כמו כן יאפשר לנו האבחון להגיש לילד סיוע וקידום לימודיים שיעזרו לו לסגור פערים עם בני גילו ולהצליח בלימודים.

מכון רום – לאבחון מקצועי ותוצאות מדויקות
מכון רום הוא מכון מקצועי וותיק שמופעל על ידי צוות מקצועי ומנוסה מאוד. אצלנו יש מטרה ברורה – להוביל כל נבדק להצלחה האישית שלו בהתאם לכלים ולחוזקות שיש לו. גם אתם מוזמנים לבוא עם הילד לשם עריכת אבחון מקצועי שיבדוק את רמת הבשלות שלו לקראת עלייה לכיתה א’. 

המכון עובד בשיתוף פעולה עם גורמים שונים והאבחונים שנערכים אצלנו מוכרים מול הגופים השונים. 

בצעו אבחנה לכיתה א’ אצל המומחים, לאבחון מוצלח ולתוצאות שמביאות תועלת של ממש!

לקבלת פרטים וקביעת פגישת ייעוץ

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

השירותים שלנו

הוא יושב בכיתה ליד תלמידים נוספים, הוא רוצה להצליח, אבל הוא לא. מה באמת מפריע לו?

לא כל תלמיד מצליח לעמוד בדרישות הלימודית, לא כל אחד יכול להיות בקשב רציף ולהפנים את החומר.

בכיתה הראשונה של בית הספר נדרש הילד למלא מטלות ולתפקד כמו תלמיד לכל דבר.

אבחון מדויק ויסודי נותן לנו את המענה ואת הכלים להתמודד עם הקושי שמלווה אותנו בחיים.

Call Now Button